Rangiranje vrhunskih sportista amatera za 2017. godinu

Na osnovu rezultata postignutih u 2016. godini, 8 takmičara iz kluba članova Streličarskog saveza Beograda dobilo je međunarodni ili nacionalni rang:

U kategoriji seniorki compound Marija Ljubinković (BSK) osvojila je međunarodni rang, a Albina Crkvenik (BSK) nacionalni rang.
U kategoriji seniora compound Ognjen Nedeljković (SK Arena No1) i Ljubiša Urošević (SK Kalemegdan) imaju međunarodni rang, a Nenad Božin, Zoran Branković i Slavoljub Ilić (svi iz kluba Arena No1) nacionalni rang.
U kategoriji seniora recurve, međunarodni rang osvojio je Luka Popović (SK Košutnjak).

Streličarski savez Beograda čestita rangiranim sportistima i želi im još bolje rezultate u ovoj godini!

Kup Kikinde, 22. januar 2017.

U nedelju 22. januara održan je prvi ovogodišnji turnir i prvi u organizaciji SK Kentaur iz Kikinde.

Takmičari iz klubova članova Streličarskog saveza Beograda postigli su zapažene rezultate za početak godine:
U konkurenciji recurve seniora, srebrnu medalju je osvojio Luka Popović (SK Košutnjak), dok je Maja Mišljenović (SK Zemun) bila drugoplasirana u ženskoj seniorskoj konkurenciji.
16195002_1785001771824711_1171669434464002688_n
Među seniorima koji pucaju compound stilom, prvo mesto je osvojio Slavoljub Ilić (SK Arena No1), a drugo Ljubiša Urošević (SK Kalemegdan).

U stilu golog luka, u konkurenciji seniorki, prva je bila Ružica Karahasan (SK Zemun),
16143201_1714798075204410_4662382462319802498_n

dok su u konkurenciji seniora Nenad Hinić (SK Zemun) i Zoran Matić (SK Zemun) osvojili zlatnu, odnosno srebrnu medalju.

16142763_1785002328491322_615459738720266776_n

Održano Prvenstvo Beograda za mlađe kategorije

U Hali sportova na Novom Beogradu, u nedelju 18. decembra, održan je turnir „Otvoreno prvenstvo Beograda za mlađe kategorije“.
opb4
Osim beogradskih klubova, turnir je okupio 69 takmičara iz Niša, Novog Sada, Temerina, Pančeva, Šapca, Bečeja, Subotice, Ražnja, Petrovca na Mlavi kao i goste iz Podgorice.
Ovo takimčenje u tri stila metnog streličarstva, olimpijski luk, složeni luk i goli luk, kao i u svim starosnim kategorijama, od mlađih pionira do veterana, bilo je kruna bogate zimske sezone streličarstva 2016. godine u Beogradu.
opb3
Medalje u stilu olimpijski luk osvojili su: mlađi pionir V.Trifunović (SK Zlatna strela), mlađe pionirke A.Pajić (SK Knez Lazar) i N.Đorđević (Dif), starije pionirke A.Mladenović (SK Knez Lazar), B.Petrić i T.Slijepčević (Dif), stariji pioniri D.Petronijević i V.Stojanović (SK Knez Lazar) i M.Đukić (Velos), kadetkinja M.Ilić (Dif), kadeti U.Jakob i S.Kljajić (SK Pančevo) i O.Mančić (Dif), juniorka M.Zalar (Velos), junior A.Mladenović (SK Naissus), seniorke K.Vranjković (Nssu) J.Baćović (BSK) i I.Veličković (SK Naissus), seniori L.Popović (SK Košutnjak), R.Boconadi (Velos) i D.Forgo (SK Pančevo), veterani I.Horvat (PSK Veteran), Ž.Dakić (Velos) i Z.Čanji (SK Castle Archery).
U stilu olimpijski luk ekipno, zlatna medalja pripala je ekipi SK Pančevo, srebrna SK Velos i bronzana SK Knez Lazar.
opb2
Medalje u stilu složeni luk osvojili su: kadetkinja D.Đakiv (SK Arena No1), seniorke M.Ljubinković (BSK) i A.Crkvenik (BSK), seniori O.Nedeljković (SK Arena No1), Lj.Urošević (Kalemegdan) i B.Varga (SK Castle Archery), veteran D.Đakiv (SK Arena No1).
opb1
Medalje u stilu goli luk osvojili su: seniori SK Zemun G.Milošević, Z.Matić i N.Hinić.
U stilu složeni luk ekipno, zlato je osvojio klub SK Arena No1, srebro SK Castle Archery i bronzu BSK.
Zahvaljujemo se Sekretarijatu za sport i omladinu Beograda koji je finansijskom pomoći omogućio održavanje ovog takmičenja.

Otvoreno prvenstvo Beograda za mlađe kategorije

Pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu Grada Beograda, Streličarski savez Beograda i Sportski klub Arena No1 organizuju turnir sa eliminacijama „Otvoreno prvenstvo Beograda za mlađe kategorije“.

Datum: 18. decembar 2016.
Mesto: Hala sportova („Ranko Žeravica“), Pariske Komune broj 20, Novi Beograd.

Stilovi: recurve, compound i barebow.
Kategorije: muškarci i žene – veterani, seniori, juniori, kadeti, mladji i stariji pioniri.

Satnica turnira:
Do 09:15- Prijava takmičara
09:15h- Kontrola opreme
09:30h- Zagrevanje
10h- Početak takmičenja
11:30h- Pauza (15 minuta) 11:45h- Početak eliminacionog dela takmičenja

Dobro došli!